Konkurso „Mano Nata“ nuostatai

Konkurso „Mano Nata“ nuostatai

Galioja 2025 m. konkursui

Atsisiųsti konkurso nuostatus PDF formatu

Konkursas dedikuojamas M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms

I SKYRIUS. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Šiuose nuostatuose apibrėžiami XVI nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ (toliau – Konkursas) tikslai, rengėjai, rėmėjai, partneriai, dalyvavimo, kūrinių vertinimo ir apdovanojimų tvarka
2. Konkurso informacija skelbiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžių įstaigų internetiniuose portaluose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Lietuvos kompozitorių sąjungos, VšĮ „Mano nata“ interneto svetainėse ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Konkurso kvietimai mokykloms išsiunčiami elektroniniu paštu.
Šešioliktasis nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata 2025“ dedikuojamas M. K. Čiurlionio 150-osiosm gimimo metinėms paminėti, Konkurso tema – Čiurlionio trimitai.

II SKYRIUS. KONKURSO TIKSLAI

3. Konkurso tikslai:
3.1. skatinti šalies moksleivius nagrinėti ir geriau pažinti M. K. Čiurlionio kūrybą;
3.2. ugdyti moksleivių menines vertybines nuostatas ir šiuolaikinės muzikos supratimą, stiprinti jų domėjimąsi profesionalia muzikos kūryba ir kompozicijos studijomis;
3.3. vertinti ir premijuoti geriausius Lietuvos moksleivių muzikos kūrinius;
3.4. skleisti Lietuvos moksleivių muzikos kūrybą viešojoje erdvėje.

III SKYRIUS. KONKURSO ORGANIZATORIAI, PARTNERIAI IR RĖMĖJAI

4. Konkursą organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjungos viešoji įstaiga „Mano nata“.
5. Konkurso partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos muzikos informacijos centras, Muzikos ir meno mokyklų vadovų asociacija.
6. Konkurso informacinis partneris – internetinis kultūros dienraštis „7 meno dienos“.

IV SKYRIUS. DALYVAVIMO KONKURSE TVARKA

7. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, licėjų, gimnazijų, muzikos, meno mokyklų, konservatorijų ir muzikinio ugdymo studijų moksleiviai.
8. Vienas autorius Konkursui gali pateikti 3 (tris) kūrinius.
9. Kūriniai Konkursui pateikiami be autorių pavardžių ir mokyklų pavadinimų. Kūrinių partitūrose ir skaitmeninėse laikmenose nurodomi tik kūrinių pavadinimai. Pilna informacija apie kūrinius ir jų autorius pateikiama Konkurso paraiškoje:
9.1. kūrinio pavadinimas, trukmė, instrumentų sudėtis, jei yra – teksto autorius;
9.2. kūrinio autoriaus vardas ir pavardė, gimimo metai, mėnuo ir diena;
9.3. ugdymo įstaigos pavadinimas ir miestas;
9.4. kūrybos mokytojo vardas ir pavardė, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas;
9.5. jei kūrinys sukurtas savarankiškai (be kūrybos mokytojo), pateikiamas kūrinio autoriaus telefono numeris ir elektroninio pašto adresas.
9.6. nurodoma, jei moksleivis pageidauja kūrinį atlikti pats, ar pats organizuos savo kūrinio atlikimą.
10. Pateikdami Konkurso paraišką, kūrinių autoriai įsipareigoja atvykti į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje vykstantį Konkurso baigiamąjį koncertą 2025 m. birželio 7 d.

V SKYRIUS. KŪRINIŲ PATEIKIMO KONKURSUI SPECIALIEJI REIKALAVIMAI

11. Konkursui pateikiama:
11.1. užpildyta Konkurso paraiškos forma;
11.2. skaitmeninė kūrinio partitūra pdf ir natografinės programos formatais;
11.3. kūrinio partijos (jei yra);
11.4. kūrinio garso įrašas arba MIDI failas.
12. Konkurso paraiška ir kūrinių failai atsiunčiami elektroniniu paštu [email protected]
iki 2025 metų balandžio 18 d. imtinai.
13. Konkurso metų tematika, instrumentų sudėtis ir kitos nuorodos skelbiamos 2 punkte
minimose visuomenės informavimo priemonėse.

VI SKYRIUS. KONKURSUI PATEIKTŲ KŪRINIŲ ATRANKA IR VERTINIMAS

14. Konkurso meno tarybos pirmininkas, kurį VšĮ „Mano nata“ taryba renka 5 (penkerių) metų laikotarpiui, kuruoja konkurso meninio turinio ir rengimo klausimus.
15. Prieš kasmetinę pirmąją kūrinių atranką, Konkurso meno tarybos pirmininkas pakviečia į Konkurso žiuri 5 (penkis) narius, vienam iš jų pasiūlydamas užimti žiuri pirmininko poziciją.
16. Konkurso žiuri nariais gali būti kviečiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros dėstytojai, Lietuvos kompozitorių sąjungos nariai, kitų institucijų atstovai.
17. Į konkurso žiuri nekviečiami Konkurse dalyvaujančių moksleivių mokytojai.
18. Jei Konkursui pateikta daugiau, kaip po 5 (penkis) jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus autorių kūrinius, baigiamajam koncertui kūriniai atrenkami skiriant jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupes.
19. Jei kūrinių kurioje nors amžiaus grupėje pateikta mažiau nei 5 (penki), kūriniai vertinimo metu į grupes neskirstomi.
20. Pirmajame atrankos etape Konkurso žiuri atrenka geriausius kūrinius Konkurso kūrinių įrašui.
21. Pasibaigus pirmajai kūrinių atrankai, Konkurso žiuri, peržiūrėjusi neatrinktų kūrinių autorių geografinį pasiskirstymą, konkurso kūrinių įrašui gali papildomai atrinkti 1–3 (vieną–tris) kūrinius (nepriklausomai nuo amžiaus grupių) iš Lietuvos regionų ir mažųjų miestelių muzikos ar bendrojo ugdymo mokyklų.
22. II etapui atrinktų kūrinių trukmės riba – 80 (aštuoniasdešimt) minučių.
23. Konkurso žiuri atrankai kūriniai pateikiami be autorių ir mokytojų pavardžių bei mokyklų pavadinimų.
24. II Konkurso etapui atrenkamas tik vienas vieno autoriaus kūrinys.
25. Konkursui pateiktas kelių dalių ciklas žiuri sutarimu gali būti laikomas vienu kūriniu. Baigiamajam koncertui žiuri gali atrinkti vieną ar kelias kūrinio dalis.
26. Jei kūrinio atlikimas neįmanomas, konkurso žiuri pritarus, kūrinys gali būti transliuojamas iš įrašo.
27. II konkurso kūrinių vertinimą žiuri vykdo peržiūrėdama konkurso kūrinių atlikimo vaizdo įrašą. Kūrinius žiuri vertina pagal konkursui parengtą vertinimo metodiką, kuri užtikrina visų žiuri narių nuomonių lygiavertiškumą.
28. Iki 2025 m. gegužės 26 d. Konkurso žiuri įvertina kūrinius ir kiekvienoje amžiaus grupėje daugiausiai žiuri balų surinkusių kūrinių autoriai tampa Konkurso pirmos, antros ir trečios vietų laimėtojais (laureatais). Daugiausiai žiuri balsų surinkęs moksleivis atlikėjas (ar ansamblis) skelbiamas geriausiu Konkurso atlikėju.
29. Konkurso žiuri sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.

VII SKYRIUS. KONKURSO PRIZAI

30. Konkurso žiuri sprendimai paskelbiami Konkurso baigiamajame koncerte, kuris vyks 2025 m. birželio 7 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje.
31. Visiems Konkurso II atrankos etapą įveikusiems dalyviams įteikiami dalyvio diplomai ir lietuvių autorių kūrinių įrašų rinkiniai, knygos apie lietuvių muziką, kiti rėmėjų prizai.
32. Konkurso laureatams kiekvienoje amžiaus grupėje įteikiami I, II ir III vietos prizai, pagal galimybes – piniginės premijos, laureatų diplomai, lietuvių autorių kūrinių įrašų plokštelės, knygos apie lietuvių muziką, rėmėjų prizai.
33. Konkurso jauniausiam autoriui įteikiamas jauniausio autoriaus diplomas ir specialus prizas.
34. Konkurso geriausiam moksleiviui atlikėjui (arba atlikėjų ansambliui) įteikiamas diplomas ir specialus prizas.

VIII SKYRIUS. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

35. Pateikdami kūrinius Konkursui autoriai sutinka su šiais nuostatais.
36. Atsakomybė už neteisingai ar nepilnai Konkursui pateiktus duomenis tenka autoriams ir / ar jų mokytojams.
37. Konkurso rengėjai turi teisę pateiktus kūrinius atlikti Konkurso baigiamajame ir kituose koncertuose, kūrinius įrašyti ir archyvuoti ir publikuoti jų įrašus, viešai skelbti kūrinių natas ir viešinti autorių nuotraukas bei biografijas.
38. Koncertų nuotraukos ar filmuota medžiaga gali būti viešai skelbiama ir naudojama vidiniuose bei išoriniuose Konkurso rengėjo darbuose. Kiekvienas koncertų dalyvis ar svečias sutinka, kad Konkurso organizatoriai jį fotografuotų ar filmuotų, nuotraukas ar filmuotą medžiagą, kuriose matomas jo atvaizdas, neribotą laiką viešintų internete ar spaudos leidiniuose, socialiniuose tinkluose ir Konkurso rengėjo interneto svetainėje, įskaitant pakartotiną viešinimą kitose žiniasklaidos priemonėse.
39. Į Konkurso II etapą atrinktų kūrinių partitūros, informacija apie autorius ir jų pedagogus, publikuojama VšĮ „Mano nata“ interneto svetainėje www.manonata.lt .
40. Konkurso rengėjai turi teisę keisti Konkurso nuostatus.