Kultūros paso paslaugos

Kultūros paso paslaugos

Pažink kompozitorių

Susitikimas su asmenybe, savo srities profesionalu – vienas iš paveikiausių vaikų nuostatų ir požiūrių teigiama linkme kaitos būdų. Tiesioginio susitikimo metu mokiniai iš pirmų lūpų sužinos apie kompozitoriaus profesiją, geriau supras jo darbo, idėjų ir kūrybos procesų ypatumus. Ypač svarbu, kad į pamoką atvykęs profesionalas aktualizuos šiuolaikinę Lietuvos muzikos kultūrą, išsamiai pristatys temas, kurios įprastai meninio ugdymo pamokose dažniausiai nepaliečiamos.

Kas yra šiuolaikinė muzika, kokia ji? Kaip kuria kompozitoriai šiandien? Ar jie laukia mūzos, ar įkvėpimo? Kam muzikoje reikalingas kompiuteris? Kaip kuriami audiovizualiniai kūriniai? Į šiuos ir dar daug kitų klausimų atsakys ir įdomių istorijų papasakos kompozitoriai Algirdas Bružas, Snieguolė Dikčiūtė, Vytautas V. Jurgutis, Jonas Jurkūnas, Rita Mačiliūnaitė, Sigitas Mickis, Giedrė Pauliukevičiūtė, Raminta Šerkšnytė, Laimutis Vilkončius, Kristina Vasiliauskaitė ir kiti Lietuvos kompozitorių sąjungos nariai. Iš pirmų lūpų išgirsite profesionalius autentiškus pasakojimus, būsite įtraukti į kritinį mąstymą skatinančias diskusijas, klausite ir patys atsakinėsite į klausimus, išgirsite gyvai atliekamus ar iš įrašų transliuojamus muzikos kūrinius, pamatysite koncertų, muzikinių spektaklių vaizdo medžiagą. Pamokų temos orientuojamos į Lietuvos šiuolaikinės muzikinės kultūros ir muzikinių profesijų pažinimą, jos dera prie muzikos bendrosios programos reikalavimų.

Susipažink su kompozitoriumi

Niekaip nepavyksta suderinti tinkamo susitikimo laiko su mylimu kompozitoriumi? Tai neproblema. Siūlome nuotolinę edukaciją pasitelkiant nuotolinių susitikimų ir vaizdo konferencijų organizavimo platformą Zoom. Susitikimas prasidės lektoriaus organizuota refleksija, kurios paskirtis – suaktyvinti mokinių mąstymą ir išsiaiškinti jų patirtį susitikimo temos lauke. Mokiniams taip pat bus pateikti nukreipiantys klausimai ir užduotis, skirta aktyviai analizuoti ir įsiminti kompozitoriaus pateikiamą informaciją. Po įvadinės dalies seks kompozitoriaus pasakojimas, papildytas vaizdo ir garso medžiaga. Taip pat, kompozitorius inicijuos diskusiją remdamasis užduotais klausimais ir užduotimi bei apibendrins susitikimą. Pamokos turinys ir metodai bus konkretinami ir derinami prie konkrečios klasės mokinių amžiaus poreikių ir programinių reikalavimų.

Skambantys vaizdai

Ar žinojote, kad šiuolaikinio muzikos kūrinio partitūra gali atrodyti kaip dailininko drobė ar architekto brėžinys? Taip, tai – grafinės muzikos partitūros. Kviečiame daugiau sužinoti apie šiuolaikinę muziką ir pabūti ne tik grafinės muzikos kompozitoriais, bet ir išgirsti, kaip skamba jūsų sukurti vaizdai. Užsiėmimą ves kompozitorė, muzikos terapeutė Snieguolė Dikčiūtė, kurios kūryboje konstruktyvusis pradas dera su vaizdingų metaforų kalba, tarpdisciplininiai eksperimentai.

Kompozitorė trumpai papasakos apie šiuolaikinės muzikos komponavimo principus, grafinę muziką, paaiškins, kaip ji kuriama ir konsultuos mokinius grafinių partitūrų kūrimo procese bei moderuos vertinamąją diskusiją. Susitikino metu, mokiniams bus suteikta galimybės mokiniams sužinoti apie šiuolaikinės muzikos kūrybos principus ir čia pat juos praktiškai išbandyti – kurti grafines partitūras ir išgirsti jas atliekamas pačių ir profesionalios muzikės. Tokia prieiga padės ugdyti teigiamas mokinių nuostatas šiuolaikinės muzikos atžvilgiu, suprasti muzikos kūrybos procesus, įgyti žinių apie šiuolaikinę muziką.

Susitikime Kompozitorių namuose

Vilniuje 1966 m. duris atvėrę skandinaviško stiliaus Kompozitorių namai įsikūrę Žvėryno mikrorajone. Suprojektuotas architekto Vytauto Edmundo Čekanausko, pastatas laikomas vienu pirmųjų pokarinio modernizmo architektūros šedevrų. Pasirinkę šią paslaugą turėsite galimybę pasigrožėti Kompozitorių namų išore ir interjeru, sužinoti, kokia čia veikiančių institucijų – Lietuvos kompozitorių sąjungos ir Lietuvos muzikos informacijos centro – reikšmė Lietuvos muzikinei kultūrai.

Su Kompozitorių namais jus supažindins kompozitorius Mykolas Natalevičius. Apžiūrėję pastatą jaukioje Kompozitorių namų salėje susitiksite su pasirinktu kompozitoriumi, kuris pristatys savo kūrybą, padės susigaudyti sudėtingame, bet be galo įdomiame šiuolaikinės muzikos pasaulyje. Susitikti pasiruošę kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Raminta Naujanytė, Raminta Šerkšnytė, Rita Mačiliūnaitė, Dominykas Digimas, Laimutis Vilkončius, Kristina Vasiliauskaitė ir kiti Lietuvos kompozitorių sąjungos nariai. Nusiteikite kūrybiškai – bus įdomu!