Konkursas „Mano nata“

Konkursas „Mano nata“

Nuo 2010-ųjų kasmet rengiamas Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „MANO NATA“ telkia Lietuvos bendrojo lavinimo, konservatorijų, gimnazijų ir muzikos mokyklų moksleivių kūrybines pajėgas, skatina moksleivius domėtis šiuolaikine akademine muzika ir pasirinkti kompozicijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Iš kelių dešimčių konkursui pateikiamų partitūrų autoritetingų kompozitorių žiuri kiekvieną pavasarį atrenka geriausius kūrinius konkurso baigiamajam koncertui LMTA Juozo Karoso salėje. Konkurso laureatams dvejose mokyklinio amžiaus grupėse įteikiami vitražo prizai ir diplomai, specialius prizus pelno jauniausias konkurso dalyvis ir geriausias kūrinių atlikėjas arba atlikėjų ansamblis.

Konkurso laureatų kūriniai kasmet pristatomi Lietuvos miestų ir miestelių muzikinėms bendruomenėms. Tai populiarina konkursą ir ugdo jo būsimų dalyvių muzikinį raštingumą. Konkursas skatina muzikos mokytojus mokyti gabiausius moksleivius kūrybos paslapčių, stiprina moksleivių domėjimąsi šalies kompozitorių kūryba ir šiuolaikine profesionaliąja muzika.


Ričardas Kabelis,
Konkurso meno tarybos pirmininkas