Atsiverk Pažink Suprask

Atsiverk Pažink Suprask

Kiek meninio ugdymo pamokose laiko skiriama aktualiausio Lietuvos meno pažinimui? Ar mokiniai pažįsta dabar kuriančius menininkus, didžiuojasi jų pasiekimais, o kartu ir Lietuvos kultūra?

VšĮ „Mano nata“ pradėjo susitikimų su pripažintais, dabar kuriančiais kompozitoriais ciklą.

Gegužės 26, Birželio 1, 3 dienomis kvietėme dailės ir muzikos mokytojus kartu su vyresniųjų klasių mokiniais stebėti nuotolinius koncertus, kuriuose kompozitoriai pristatė savo kūrybą. Skambėjo gyvai atliekami kūriniai.

Koncertas-susitikimas su kompozitoriumi Ryčiu Mažuliu ir vokaliniu kvartetu „Melos”

Gegužės 26d. įvyko susitikimas su kompozitoriumi Ryčiu Mažuliu ir vokaliniu kvartetu „Melos“. Birželio 1 d. susitikome su kompozitoriumi Vykintu Baltaku. Koncerte, vykusiame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje, skambėjo kompozitoriaus kūrinys „Sandwriting“ dviem elektriniams klavišiniams instrumentams ir gyvai elektronikai. Koncerte dalyvavo pianistės Indrė Baikštytė ir Jonė Punytė. Transliacijos įrašą galite pamatyti čia. Birželio 3 d. val. iš Kompozitorių namų transliavome susitikimą su Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku, kompozitoriumi Mykolu Natalevičiumi. Jo kūrinius atliko ansamblis „Twenty Fingers Duo“ ir pianistė Gabija Natalevičienė. Įrašą žiūrėkite paspaudę šią nuorodą. Įvykusius koncertus ir susitikimus su kompozitoriais užbaigėme kviesdami peržiūrėti Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleivių darbų parodą. Tai koncertuose girdėtų kūrinių vizualios raiškos interpretacijos.

2021 metų ruduo prasidėjo susitikimu su retai Lietuvoje viešinčia, tarptautinį pripažinimą pelniusia kompozitore Justina Repečkaite. Kompozitorė pristatė savo kūrybos stilių ir dvi kompozicijas: “Toro” tūbai ir fonogramai (atl. M. Kurtinaitis) ir  “Incentare” fleitai ir elektronikai (atl. S. Kalvelytė). Susitikimo įrašą žiūrėkite čia.