Jokūbas Žvaliauskas

"Nebijokite įsileisti muziką į savo širdis. Ji – mūsų pagalbininkė, kelrodė žvaigždė. Įsileiskite ją vidun ir pamatysite, kaip dings liūdesys ir pilkos gyvenimo spalvos."

Jokūbas Žvaliauskas (g. 2004) mokėsi Klaipėdos „Gilijos“ pradinėje mokykloje, paskui – Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje bei Klaipėdos licėjuje biologinės pakraipos klasėje. Klaipėdos J. Karoso muzikos mokykloje fortepijono specialybę (mokytoja Irina Skirsgilienė) Jokūbas baigė 2018 metais. Tačiau ryšys su muzika nenutrūko: muzikos mokytojos Aušros Niparavičienės dėka toliau tęsė muzikinį kelią. 2019 m. laimėjo II vietą respublikinėje muzikos olimpiadoje ir galimybę atstovauti Lietuvai Pasaulinėje muzikos olimpiadoje Kipre.

Jaunojo autoriaus mama Asta pasakoja, kad pati augo apsupta močiutės dainų, todėl, augindama Jokūbą, jam taip pat daug dainavo. Tad muzikos garsai jį lydi nuo mažumės. „Pavyko nugalėti scenos baimę, išmoko susitvarkyti su nusivylimo kartėliu, atsirado supratimas, kad viskam reikia pastangų ir darbo, kuriuos vainikuoja gausybė diplomų ir prizų nacionaliniuose ir tarptautiniuose muzikos konkursuose. Muzikos mokykla – ne tik muzika. Ji išmokė daug daugiau“, – prisimena mama.

Pats Jokūbas prisimena, kad dar 2013 metais fortepijono mokytoja pastebėjo jo kūrybinius gabumus, todėl pasiūlė lankyti kompozicijos pamokas pas profesorių Remigijų Šileiką. „Nuo pat pirmųjų pamokų supratau, kad šis dalykas taps mano nauju hobiu. Muzikos kūrimas man visuomet išliko įdomus ir itin reikšmingas – šis procesas man prilygsta meditacijai. Labai dažnai prisėdęs prie fortepijono, pradedu improvizuoti – svarbiausiu dalyku tuomet tampa grojimas ir tuo pačiu ryškiausių emocijų, atsispindinčių tuo momentu, transliavimas“, – atvirauja ilgametis konkurso dalyvis.

2016 m. kūrėjui kompozicijos mokytojas prof. Remigijus Šileika paragino sudalyvauti konkurse. „Man konkursas kiekvienais metais užkeldavo vis aukštesnę kartelę. Iki dabar žaviuosi jaunųjų kompozitorių kūriniais, jų originalumu ir išradingumu. Taigi šis konkursas buvo lyg savotiška motyvacija siekti aukštumų ir nebijoti dalintis savo muzika su kitais“, – sako Jokūbas. Baigus muzikos mokyklą, kaip sako, atsirado daug laisvo laiko todėl toliau gilinasi į muzikos istoriją ir improvizuoja.

Jokūbas pasidalina ir pastebėjimu, kad mokyklose, kur muzika yra plačiai integruojama – vyksta kūrybiniai muzikos būreliai, mokyklos choras, ruošiamasi konkursams ir olimpiadoms – mokiniai yra daug labiau komunikabilūs, draugiški ir bendruomeniški. „Taigi nebijokite įsileisti muziką į savo širdis. Ji – mūsų pagalbininkė, kelrodė žvaigždė. Įsileiskite ją vidun ir pamatysite, kaip dings liūdesys ir pilkos gyvenimo spalvos“, – kūrybos ir muzikos džiaugsmo visiems linki jaunasis autorius.

Mokytojas: Remigijus Šileika

2018 m. II vieta (jaunesniųjų grupėje)
2016 m. III vieta (jaunesniųjų grupėje)
2016 m. Specialus prizas jauniausiam autoriui

Kūriniai