Naujienos

Susitikimas su išskirtine asmenybe gali reikšmingai pakeisti vaiko nuostatas, tikslus. Siekdami Lietuvos mokiniams plačiau praverti duris į profesionalios muzikos pasaulį, parengėme projektą „Pamoka su kompozitoriumi / muzikologu“.

Šio projekto tikslai buvo pasitelkiant pripažintus kompozitorius ir muzikologus gilinti mokinių žinias apie šiuolaikinės muzikos procesus, plėtoti jų kultūrinį sąmoningumą ir muzikinės kūrybos kompetenciją, mažinti atskirtį tarp Lietuvos regionų.

Didelis mokyklų ir muzikos mokytojų susidomėjimas projektu bei atlikta dalyvių apklausa patvirtino projekto reikalingumą – Lietuvos gimnazijose, muzikos ir meno mokyklose įvyko 35 pamokos, kuriose dalyvavo per 1200 mokinių ir kelios dešimtys mokytojų. Pamokas vedė kompozitoriai Vidmantas Bartulis, Vytautas V. Barkauskas, Algirdas Bružas, Giedrė Pauliukevičiūtė, Algirdas Klova, Sigitas Mickis, Raminta Šerkšnytė, Kristina Vasiliauskaitė, Laimis Vilkončius ir muzikologės Beata Baublinskienė bei Zita Kelmickaitė.

Ypač džiugina plati projekto geografija – lektoriai susitiko su Birštono, Ignalinos, Jonavos, Kauno, Kauno r. Lapių, Kėdainių, Kupiškio, Prienų, Palangos, Skuodo, Šiaulių, Šilutės, Trakų, Vilniaus, Vilniaus r. Eišiškių, Lavoriškių ir Eitminiškių, Utenos, ir Žiežmarių muzikos, meno ar bendrojo ugdymo mokyklų mokiniais.

Kaip teigė apklausoje dalyvavę mokytojai „Mokiniai susipažino su jiems mažai pažįstama šiuolaikine lietuviška muzika ir jos kūrėjais. Tarp lektorių ir mokinių užsimezgė nuoširdus dialogas, kompozitoriai atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Pamoką įtaigesne darė kompozitorių naudojama vaizdo ir garso medžiaga, pačių kompozitorių atliekama jų sukurta muzika.“

Mokyklos noriai kvietėsi kompozitorius ir muzikologus, derino pamokų turinį prie savo poreikių, kompozitoriai džiaugėsi dėmesingais mokiniais, jų smalsumu, užduodamais klausimais. Kaip teigia dalyviai: „Mokiniai su kompozitoriumi bendravo laisvai, nesivaržė klausti ir gavo atsakymus, kartu dainavo.“

Projektą „Pamoka su kompozitoriumi“ įgyvendino VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga, Muzikos ir meno mokyklų ir Lietuvos muzikos mokytojų asociacijomis. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą