Naujienos

„Mano nata“ – unikalus ir vienintelis tokio pobūdžio konkursas Lietuvoje, gyvuojantis jau dešimtį metų. Tai ne tik konkursas, bet ir jauniausių Lietuvos kompozitorių forumas, o jame – erdvė, skatinanti moksleivius puoselėti ne tik kūrybiškas idėjas, norą tobulėti, bet ir bendradarbiavimą su įvairiais Lietuvos atlikėjais.

Autorė: Viltė Žakevičiūtė

Konkurso dalyviai turi puikią galimybę pristatyti savo kūrybą plačiai auditorijai – finalinius konkurso kūrinius atlieka profesionalūs atlikėjai, o tarp jų ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“, vadovaujamas profesoriaus Roberto Beinario. Greta patyrusių scenos meistrų, savo kūrinius konkurse neretai atlieka ir patys autoriai ar jų draugai.

Konkursas skatina domėtis akademinės muzikos kūryba ir pažinti muzikos paslaptis iš ypatingos kuriančiojo perspektyvos, o taip pat ugdo jauniausiųjų šalies kūrėjų kompozicinį meistriškumą. Jis aktualus ne tik kompozitoriams, bet ir būsimiems muzikos kritikams: greta geriausių kūrinių renkamas ir geriausias muzikologijos darbas. Konkursas skatina akademine muzika domėtis  moksleivius, besimokančius ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių miestelių bendrojo lavinimo, muzikos ir meno mokyklose, gimnazijose bei konservatorijose.

Per „Mano natos“ gyvavimo istoriją konkurso geografija aprėpė bene visą Lietuvą ir sulaukė dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Per dešimtmetį konkurso žiuri, kurioje darbavosi 19 kompozitorių ir muzikologų, išklausė ir įvertino per keturis šimtus įvairių žanrų kūrinių – nuo miniatiūrų įvairiems instrumentams iki išplėtotų opusų instrumentiniams ir vokaliniams ansambliams. Be akustinės muzikos pavyzdžių, konkursas vis dažniau sulaukia ir elektroninės muzikos kūrinių.

„Mano nata“ – puiki pradžia žengiant į profesionalios muzikos kūrybos pasaulį. Nemažas būrys ankstesnių metų konkurso dalyvių pasirinko kūrybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o pirmieji laureatai ir diplomantai jau įsitvirtino šalies muzikiniame gyvenime. Konkurso rengėjai nėra abejingi profesionalios muzikinės kultūros sklaidai bei jos edukacijai – tradicija tapo kasmetiniai „Mano natos“ laureatų kūrinių pristatymai Lietuvos regionų kultūrinėms bendruomenėms, rengiamos kūrybinės stovyklos mokiniams ir jų mokytojams.

„Mano natos“ konkurso baigiamąjį koncertą internetu tiesiogiai transliuoja LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, jo garsą ir vaizdą Lietuvos visuomenei pristato oficialus konkurso transliuotojas – Lietuvos nacionalinis radijas ir Delfi TV. Konkursą ištisą dešimtmetį remia Lietuvos autorių teisių asociacija LATGA.

Kartais nedrąsu žengti pirmąjį žingsnį profesionalios kūrybos link, tačiau „Mano nata“ įkvėpė ir padrąsino ne vieną jaunąjį kūrėją pasitikti muzikos kūrybą drąsiai! Tad labai mielai laukiame jaunųjų kūrėjų ir kviečiame smalsiuosius bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų, gimnazijų ir konservatorijų moksleivius dalyvauti dvyliktajame nacionaliniame moksleivių muzikos kūrinių konkurse „Mano nata“!


Dėl karantino situacijos šalyje, šiemet kūrinius Konkursui prašome pateikti elektroniniu būdu

Užpildytą dalyvio paraišką, kūrinių natas ir įrašų failus prašome siųsti el. pašto adresu konkursas@manonata.lt

Kūriniai Konkursui pateikiami iki gegužės 1 d.

Primename, kad kūrinių Konkursui įrašai ir partitūros pateikiami be autorių vardų ir pavardžių. Kūrinių partitūrose ir įrašų laikmenose nurodomi tik kūrinių pavadinimai.

Apie Konkurso baigiamajam koncertui atrinktus kūrinius informuosime po surengtos atrankos. Autoriai gali būti paprašyti atsiųsti kūrinių atlikimui reikalingą papildomą natografinę medžiagą. 

Numatyta baigiamojo koncerto data – 2021 m. birželio 5 d. Koncerto vieta – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė. Jei surengti baigiamąjį koncertą nebus galimybės, apie laureatų paskelbimo tvarkos pasikeitimus informuosime.

2021 metų konkurso nuostatus rasite ČIA.

Parašykite komentarą