Naujienos

Šiemet jau dvyliktąjį kartą įvyko Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“. Kaip ir kasmet, konkursas sulaukė būrio dalyvių iš skirtingų Lietuvos miestų. Birželio 5 d. 14 val. portale VOXART.lt transliuojamo koncerto metu klausytojai turės galimybę išgirsti į finalą atrinktus kūrinius ir sužinoti laureatus.

Konkursas „Mano nata“ pradėtas rengti 2010 metais kompozitoriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros dėstytojo prof. dr. Ričardo Kabelio iniciatyva. Jau daugiau nei dešimtmetį renginys telkia Lietuvos bendrojo lavinimo, konservatorijų, gimnazijų ir muzikos mokyklų moksleivių kūrybines pajėgas, skatina domėtis šiuolaikine akademine muzika ir pasirinkti kompozicijos studijas.

Kiekvienais metais žiuri komisija iš konkursui pateiktų kūrinių dviejose amžiaus grupėse – jaunesniųjų ir vyresniųjų – išrenka po tris laureatus. Jiems įteikiami vitražo prizai ir diplomai, specialius prizus pelno jauniausias ir publikos išrinktas konkurso dalyvis.

Šiais metais konkursui pateiktas 29 kamerines kompozicijas nuotoliniu būdu vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros vedėjas prof. Vaclovas Augustinas, Londone muzikos magistro diplomą įgijęs kompozitorius Kristupas Bubnelis, ilgametis ISCM Lietuvos sekcijos vadovas, kompozitorius Vytautas Germanavičius. Taip pat asociacijos LATGA prezidentė, kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle ir Niujorke gyvenanti kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė-Rosaschi.

Kaip teigia žiuri pirmininkas R. Kabelis, daug dėmesio skiriama kūrinių vertinimo objektyvumui, o pati vertinimo sistema reguliariai atnaujinama. „Vertinant konkurso kūrinius pasitelkta speciali balų reitingavimo sistema užtikrino žiuri balsų lygiavertiškumą ir skirtingų stilistikų vertinimo pusiausvyrą“, – dėmesį atkreipia konkurso iniciatorius.

Birželio 5 d. 14 val. transliuojamo koncerto metu nuskambės dvidešimt kūrinių, komisijos atrinktų į finalinį konkurso etapą. Transliacijos metu taip pat bus paskelbti šių metų „Mano nata“ laureatai. Kaip ir praeitais metais, klausytojai taip pat galės išreikšti savo nuomonę bei dvi savaites truksiančio balsavimo metu išrinkti publikos simpatijų nusipelniusį kūrinį.

Moksleivių kompozicijas publikai parengė ir pristatys Roberto Beinario vadovaujamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“. Kolektyvui talkins ir kviestiniai atlikėjai, o kai kuriuos kūrinius atliks patys jaunieji autoriai.

Nacionalinį moksleivių muzikos kūrinių konkursą rengia viešoji įstaiga „Mano nata“. Konkursą remia Lietuvos kultūros taryba ir asociacija LATGA. Ištikimi, kasmet prie renginio įgyvendinimo prisidedantys partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Konkurso informacinis rėmėjas VOXART.lt – aktualios kultūros naujienų portalas.

Konkurso „Mano nata“ finalinio turo koncerto transliaciją stebėkite birželio 5 d. 14 val. ČIA.

Plačiau skaitykite VOXART.lt