Raimonda Žiūkaitė

"Labai staiga ir netikėtai supratau, kad noriu tapti kompozitore, nors anksčiau atmesdavau tokią idėją! Nuo to laiko muzikos kūrybą ėmiau suvokti visai kitaip, naujai, atradau daug prieigų prie kūrybos proceso."

Raimonda Žiūkaitė (g. 1991) mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jaunoji autorė prisimena, kad ją dalyvauti konkurse pasaktino mokytojas Gintaras Samsonas, o konkure jos kūryba buvo atlikta vieną iš pirmųjų kartų apsritai.

„Nors dainas ėmiau kurti ar improvizuoti pianinu dar ankstyvoje paauglystėje, profesionaliai kompozicijos pradėjau mokytis tik dvyliktoje klasėje, likus vos keliems mėnesiams iki mokyklos baigimo, turėdama tikslą įstoti į kompozicijos specialybę LMTA. Būtent tuo metu, labai staiga ir netikėtai, supratau, kad noriu tapti kompozitore, nors anksčiau atmesdavau tokią idėją! Nuo to laiko muzikos kūrybą ėmiau suvokti visai kitaip, naujai, atradau daug prieigų prie kūrybos proceso“, – pasakoja Raimonda.

Buvusi konkurso dalyvė, kaip ir planavo, pasuko profesionaliu muzikos kūrybos keliu. Įstojo ir baigė bakalauro, paskui – magistro bei doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos muziką atlieka įvairūs Lietuvos bei užsienio atlikėjai, kūriniai skamba festivaliuose bei konkursuose.

Mokytojas: Gintaras Samsonas

Kūriniai