Monika Sokaitė

"Pirmoji mano specialybė buvo smuikas, visada norėjosi groti šiuolaikinę, naują muziką ir taip natūraliai atėjo noras kažką sukurti pačiai."

Monika Sokaitė (g. 1990) savo muzikinį kelią pradėjo kaip smuikininkė Šiaulių „Juventos“ pagrindinėje mokykloje, paskui – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Vėliau tęsė kompozicijos studijas pas prof. Teisutį Makačiną Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, kurią baigė 2010 metais. „Pirmoji mano specialybė buvo smuikas, visada norėjosi groti šiuolaikinę, naują muziką ir taip natūraliai atėjo noras kažką sukurti pačiai“, – sako buvusi konkurso dalyvė.

Monika toliau muzikos kompozicijos kelią tęsė įstojusi į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur kūrybos mokėsi pas prof. dr. Ričardą Kabelį ir prof. Vaclovą Augustiną. Kaip apie autorę atsiliepia jos kolega Kristupas Bubnelis, Monikos Sokaitės kūrybinė biografija aprėpia gana platų meninės raiškos spektrą: „Išmėginusi jėgas įvairiose kamerinėse sudėtyse (trio, kvartetai, kvintetai), vėliau sėkmingai įsiliejusi į chorinės muzikos repertuarą, kompozitorė suformavo savitą balsą, kuris išlieka atpažįstamas net ir spalvingoje žanrų įvairovėje.“ Monikos kūryba skamba Lietuvos ir užsienio festivaliuose, kurinius atlieka įvairūs žinomi atlikėjai bei ansambliai.

Mokytojas: Teisutis Makačinas

2010 m. III vieta (vyresniųjų grupėje)

Kūriniai