Lukas Aluzas

"Kadangi muzika yra visur ir visada, o norisi ne vien jos klausyti, bet ir sukurti savą skambesį pagal savo pasaulėjautą ir supratimą, todėl posūkis į kūrybą dabar vis dar turi prasmės mano gyvenime."

Lukas Aluzas mokėsi Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje (pagrindinis kursas 2006–2013, kryptingo muzikinio ugdymo klasėje (chorinis ir solinis dainavimas, klarnetas) 2013–2015), paskui ¬– Šiaulių Dainų muzikos mokykloje (muzikinės saviraiškos ugdymo klasė (kompozicija ir fortepijonas) 2016–2017). 2014 metais pasiprašė sudalyvauti dainavimo mokykloje organizuotame festivalyje su kūriniu „Harmonija“.

„Kaip tik tuo metu augo kūrybinis potencialas, kūrinį atlikau III Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje) ir norėjau jį dar labiau paskleisti“, – pasakoja konkurso dalyvis. Buvusi dainavimo mokytoja Rima Koržanovienė, išgirdusi Luko kūrybą, taip pat gerai pažinojusi ir konkurso organizatorius, paskatino sudalyvauti „Mano natoje“.

Kaip teigia jaunasis autorius, būdamas atviras naujovėms, sutiko ir tada atbudo dar didesnė motyvacija kurti bei noras dalyvauti konkurse, palyginti kūrybą su kitais bendraamžiais, gal net išmokti ko nors nauja. Jis teigia, kad konkursas supažindino su lietuvių kompozicijos lauku ir atvėrė kelią inovacijoms jo paties muzikoje: „Galų gale, tai lieptelis, kuris leido suprasti, jog aš irgi galiu, net ir ištisus metus nesimokęs kompozicijos.“

Šiuo metu Lukas Aluzas studijuoja žurnalistiką Vilniaus universitete, taip pat dirba LRT radijo naujienų tarnyboje, bendradarbiauja su dienraščio „Šiaulių kraštas“ redakcija. Nuo muzikos nepabėga, sako jis, groja klarnetu Vilniaus universiteto pučiamųjų instrumentų orkestre „Oktava“, toliau kuria, susidomėjo ir elektronine muzika – dalį jos panaudoja savo reportažams radijuje.

Mokytojai: Rima Koržanovienė, Algirdas Bružas

Kūriniai