Kristijonas Macas

"Pradėjus truputėlį suprasti apie įvairius akordus, man tai atvėrė naujus vartus bandymams, todėl ir kuriant muziką visi eksperimentiniai atradimai buvo patys įdomiausi."

Kristijonas Macas (g. 2001) baigė Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklą, paskui – Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją. Muzikos kūryba, kaip sako jaunasis autorius, visada jam buvo gana magiškas dalykas – atrodė ir taip tolima, ir tuo pačiu visai šalia, nes muzikos mokyklos aplinkoje tekdavo susidurti su įvairių kompozitorių kūriniais. „Mokantis muzikos, susidūriau su džiazo muzika, kurioje yra daug galimybių improvizuoti. Pradėjus truputėlį suprasti apie įvairius akordus, man tai atvėrė naujus vartus bandymams, todėl ir kuriant muziką visi eksperimentiniai atradimai buvo patys įdomiausi“, – prisimena Kristijonas.

Konkurse jį dalyvauti paskatino tuometinis fortepijono ir kompozicijos mokytojas Marius Baranauskas. „Šis konkursas reiškia daug. Tai pirmas konkursas, kur mano kūryba buvo pademonstruota viešai ir tai turbūt paskatino mąstyti kūrybiškiau. Nors labai plačiu kūrinių bagažu negaliu pasigirti, bet konkursas buvo ir vis dar yra svarbi mano gyvenimo dalis“, – neslepia buvęs konkurso dalyvis.

Baigęs mokyklą Kristijonas įstojo į VGTU „Multimedijos ir kompiuterinio dizaino“ specialybę. Pradėjo aktyviai domėtis kino industrija, kino kūrybiniu procesu, kino muzika, vaizdo montažu, fotografija bei vaizdo įrašų filmavimu. „Šiais keistais laikais sunku surasti įkvėpimo kurti kažką daugiau, nors vis knibžda mintys kokiam naujam kūriniui“, – klausiamas, ar dar kurią muziką, atsako jaunasis autorius, turėdamas omenyje 2020 metų pandemiją bei visuotinius karantinus.

Mokytojas: Marius Baransauskas

Kūriniai