Agnė (Kemeklytė) Mažulienė

"Kūryba įdomi daugeliu aspektų, bet labiausiai mane žavi tuo, kad ji negali būti iki galo perprantama, prognozuojama. Būdama logikos ir intuicijos sankirtoje, kūryba apima visą žmogaus suvokimo lauką."

Agnė (Kemeklytė) Mažulienė (g. 1991) 2010 metais baigė Vilniaus licėjų. Muzikos dalykų mokėsi mokykloje, taip pat privačiose pamokose. Kūryba autorė susidomėjo paskutinėse gimnazijos klasėse, klausydama mokytojo Ričardo Jankausko pamokų ir susipažindama su šiuolaikinės muzikos galimybėmis. „Kūryba įdomi daugeliu aspektų, bet labiausiai mane žavi tuo, kad ji negali būti iki galo perprantama, prognozuojama. Būdama logikos ir intuicijos sankirtoje, kūryba apima visą žmogaus suvokimo lauką, šių aspektų netikėta sąveika leidžia kaskart patirti atradimo džiaugsmą”, – pasakoja Agnė.

Kūrėja ir toliau tęsia kompozicijos mokslus. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė bakalauro ir magistro studijas, o dabar mokosi doktorantūroje. Agnės kūriniai skamba įvairiuose festivaliuose bei konkursuose, jos kūrinius atlieka garsūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Paklausta, kas paskatino sudalyvauti „Mano natoje“, kompozitorė pasakoja, kad prieš stodama į LMTA, lankė kūrybos konsultacijas pas prof. Rytį Mažulį, kuris ir padrąsino nusiųsti naujausią kūrinį konkursui.

„Labai maloniai nustebino rimtas atlikėjų požiūris į mokinių darbus, kokybiškas koncertinis atlikimas, nes, kaip daugelis pradedančiųjų, labiausiai bijojau skaudžios kritikos. Pirmąkart išgirdusi profesionaliai atliekant savo kūrybą bei susipažinus su kitų mokinių darbais sustiprėjo noras tobulėti šioje srityje“, – prisimena Agnė.

Mokytojas: Rytis Mažulis

Kūriniai