Naujienos

Šiais metais dešimtmetį pažymėjusio Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ reikšminga misija yra supažindinti visuomenę su moksleivių muzikos kūrybos pasiekimais. Įgyvendindami ją VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica humana“ (vad. prof. R. Beinaris), Alytaus muzikos mokykla ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmete muzikos mokykla suorganizavo du edukacinius koncertus – susitikimus „Mano nata“.

Koncertuose skambėjo konkurso „Mano nata“ diplomantų ir laureatų kūriniai, juos pristatė kompozitoriai Vaida Beinarienė, Ričardas Kabelis, Rytis Mažulis ir Raminta Šerkšnytė. 

„Nustebino vaikų kūryba, aranžuotės, instrumentų panaudojimas, ansamblių sudėtys.“, „Labai įdomi jaunųjų kompozitorių kūryba. Džiugu, kad mokiniai nori kurti ir turi galimybes mokytis kūrybos meno pagrindų.“, „Patiko muzika su kontrabosu ir obojumi. Gražūs vaikų kūriniai. Sužinojau, kad vaikai irgi gali būti kompozitoriais.“ – teigė koncertų klausytojai – moksleiviai ir jų mokytojai.

Kūrinius su ypatingu dėmesingumu ir meniniu jautrumu interpretavo ansamblio „Musica Humana“ vadovas ir atlikėjai. Ne mažiau koncertų klausytojai domėjosi kompozitorių atskleistomis muzikos kūrybos paslaptimis, galimybe mokytis šios profesijos. „Likau sužavėta vaikų kūryba, koncerte džiaugiausi ypatingai gražiai ir jautriai atliekama muzika. Esu dėkinga koncerto ir jo edukacinės programos organizatoriams už galimybę vaikus supažindinti su muzikos kūryba.“, „Koncerte būdama supratau, kad bet kas gali kurti muziką, tik reikia, kad labai ji patiktų.“

„Man patiko koncertas, nes kompozitorius pasakojo, kaip instrumento pagalba kurti muziką.“, „Įdomu stebėti atsinaujinusių narių ansamblį. Džiugu buvo klausyti darnų ir puikų ansamblinį muzikavimą. Ansamblis nuolat keičia programas ir nepamiršta atlikti mūsų vaikų pradedančiųjų kompozitorių kūrybą.“ – tai dar kelios koncertų klausytojų refleksijos. Džiaugiamės, kad konkurso idėjos sklinda ir randa atgarsį muzikos besimokančių moksleivių ir jų mokytojų širdyse.

Primename, kad 2020 m. nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ įvyks birželio 6 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kūrinius konkursui pateikti reikia iki 2020 m. gegužės 1 d. 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, asociacija LATGA. Partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Nuotraukos iš renginių Alytaus muzikos mokykloje:

Nuotraukos iš renginių Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *