Mokytojai

Mokytojai

Julius Andrejevas

Kompozitorius ir pianistas Julius Andrejevas – žinomas fortepijono pedagogas, dirbęs Lietuvoje įvairių lygių muzikos mokyklose, taip pat privačioje Vigo konservatorijoje Ispanijoje. Kompozitoriaus kūryboje dominuoja kūriniai fortepijonui, pedagoginis repertuaras bei kamerinė muzika. Savo kūryboje Julius Andrejevas rėmėsi tradiciniais muzikos plėtojimo būdais, taip pat įvairiomis XX a. muzikoje paplitusiomis technikomis (serijine, aleatorika ir kt.). Jo muzika pasižymi emociniu raiškumu, nuoseklia dramaturgija, muzikinės medžiagos vieningumu, dažnai pasitelkiami polidermiškumas bei poliritmija. Viena populiariausių kompozicijų – „Lemtis“ fortepijonui, sukurta Tarptautinio M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso užsakymu.

Julius Andrejevas buvo vienas iš Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso, organizuojamo nuo 1974 m., iniciatorių. Kaip atlikėjas koncertavo buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose, Čekoslovakijoje, Jugoslavijoje bei Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Ispanijoje, Izraelyje. Kompozitoriaus kūriniai skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Izraelyje, Japonijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Suomijoje, JAV, Rusijoje.

Juliaus Andrejevo parengti mokiniai ir studentai yra pelnę tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų vardus. Profesorius buvo nuolat kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri nariu, vedė meistriškumo pamokas Ispanijoje, Portugalijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje.

1987 m. Juliui Andrejevui suteiktas Nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas, 2000 m. apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, 2012 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Pradžioje Julius Andrejevas savo kūrybinę veiklą daugiausia siejo su teatru, parašė muziką ne vienam dramos spektakliui, kino filmui. Vėliau daug dėmesio kompozitorius skyrė smulkių formų kameriniams žanrams, muzikai vaikams, pedagoginiam repertuarui.

Savo kūryboje Julius Andrejevas rėmėsi tiek klasikinėmis tradicijomis, tiek ir įvairiomis XX a. muzikos išraiškos priemonėmis (serijine technika ir kt.). Jo muzikai būdinga emocinis raiškumas, nuosekli dramaturgija, muzikinės medžiagos vieningumas, dažnai pasitelkiami polidermiškumas bei poliritmija.

Pagal Lietuvos muzikos informacijos centą (mic.lt)